ľudská hlúposť

Autor: Peter Hanuštiak | 9.7.2013 o 11:39 | (upravené 9.7.2013 o 11:47) Karma článku: 4,44 | Prečítané:  249x

V tomto článku chcem poukázať na ľudskú hlúposť či už u jednotlivca, alebo u určitej skupiny ľudí. Ludská hlúposť je naozaj nekonečná. denne sa o tom presviedčam. Niekedy je toho tak veľa, že mi je naozaj zle!

Humana stultitia est númerus! (Ľudská hlúposť je nekonečná!)


V poslednej dobe sa mi čoraz častejš ie potvrdzuje táto veta, ktorá je veľmi výstižná, pre mnohých

dnešných ľudí.

Prečo sa všetci staráme o druhých ľudí a nie v prvom rade sami o seba ? Máme sami málo vlastných chýb? Alebo je to, len Bohapusté vyplnenie nášho voľného času, ktorý vypĺňame takýmito somarinami? A stále riešime veci, do ktorých nás nič, ale vôbec nič nie je. A ak niekto niečo potrebuje tak zrazu sa všetci robíme veď nás do teba nič! Zrazu! A keď si človek poradí sám s Božou pomocou, tak potom sa opäť vieme všetci s Neviem čím to je, ale sme čoraz sprostejší (samozrejme česť výnimkám, ale tých je veľmi málo). tarať akí sme múdri a ako by sme to spravili lepšie. Veľmi veľa vystihuje aj ďalší výrok ktorý je veľmi pravdivý: Po vojne býva každý generál... A takýmto prístupom a správaním si odrádzame od seba ľudí, ktorých by sme si mali vážiť. A nie ich na každom kroku rozoberať, čo a ako spravili, respektíve nespravili. A ak takýto človek odchádza z našich životov, tak je len rád, že odíde a bude mať pokoj od hlupákov, ktorí mu roky strpčovali život. A čo je ešte lepšie tak pri odchode daného človeka mu budeme kvetnato ďakovať a ospevovať ho, ako ho máme radi a ako si ho vážime! Alebo je tu aj iný variant rozlúčky: budeme utekať od daného človeka ako keby bol malomocný. Natíska sa mi otázka nie sme ako farizeji ??? SME!!! Sme pokrytecký a falošný, že mi je z toho zle! A ak tento človek od nás odíde tak ešte pár hodín sa bude pretriasať v dobrom a po niekoľkých dňoch ak si naň niekto spomenie tak opäť, len v zlom. Opäť sa mi natíska slovo, "Prečo" ?

Veľmi ma mrzí, že v ľuďoch, ktorých by sme si mali vážiť zanechávame taký zlý dojem. Tak čo už, taký sme mi ľudia!

Toľko k danej veci, ktorá ma momentálne veľmi mrzí, a ktorú nebudem bližšie konkretizovať. Ľudia ktorých sa to týka sa tu nájdu, či už v dobrom alebo v zlom význame.

(Opäť česť výnimkám)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Krajcer: Najväčšiu podporu v koalícii má Rezník, zaujímavá je kandidatúra Ruttkaya

Exminister kultúry pre SME hovorí, že aj koaliční poslanci ho presviedčali, aby kandidoval.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Hráčov NHL mohla odradiť zlá skúsenosť.


Už ste čítali?