ľudská hlúposť

Autor: Peter Hanuštiak | 9.7.2013 o 11:39 | (upravené 9.7.2013 o 11:47) Karma článku: 4,44 | Prečítané:  262x

V tomto článku chcem poukázať na ľudskú hlúposť či už u jednotlivca, alebo u určitej skupiny ľudí. Ludská hlúposť je naozaj nekonečná. denne sa o tom presviedčam. Niekedy je toho tak veľa, že mi je naozaj zle!

Humana stultitia est númerus! (Ľudská hlúposť je nekonečná!)


V poslednej dobe sa mi čoraz častejš ie potvrdzuje táto veta, ktorá je veľmi výstižná, pre mnohých

dnešných ľudí.

Prečo sa všetci staráme o druhých ľudí a nie v prvom rade sami o seba ? Máme sami málo vlastných chýb? Alebo je to, len Bohapusté vyplnenie nášho voľného času, ktorý vypĺňame takýmito somarinami? A stále riešime veci, do ktorých nás nič, ale vôbec nič nie je. A ak niekto niečo potrebuje tak zrazu sa všetci robíme veď nás do teba nič! Zrazu! A keď si človek poradí sám s Božou pomocou, tak potom sa opäť vieme všetci s Neviem čím to je, ale sme čoraz sprostejší (samozrejme česť výnimkám, ale tých je veľmi málo). tarať akí sme múdri a ako by sme to spravili lepšie. Veľmi veľa vystihuje aj ďalší výrok ktorý je veľmi pravdivý: Po vojne býva každý generál... A takýmto prístupom a správaním si odrádzame od seba ľudí, ktorých by sme si mali vážiť. A nie ich na každom kroku rozoberať, čo a ako spravili, respektíve nespravili. A ak takýto človek odchádza z našich životov, tak je len rád, že odíde a bude mať pokoj od hlupákov, ktorí mu roky strpčovali život. A čo je ešte lepšie tak pri odchode daného človeka mu budeme kvetnato ďakovať a ospevovať ho, ako ho máme radi a ako si ho vážime! Alebo je tu aj iný variant rozlúčky: budeme utekať od daného človeka ako keby bol malomocný. Natíska sa mi otázka nie sme ako farizeji ??? SME!!! Sme pokrytecký a falošný, že mi je z toho zle! A ak tento človek od nás odíde tak ešte pár hodín sa bude pretriasať v dobrom a po niekoľkých dňoch ak si naň niekto spomenie tak opäť, len v zlom. Opäť sa mi natíska slovo, "Prečo" ?

Veľmi ma mrzí, že v ľuďoch, ktorých by sme si mali vážiť zanechávame taký zlý dojem. Tak čo už, taký sme mi ľudia!

Toľko k danej veci, ktorá ma momentálne veľmi mrzí, a ktorú nebudem bližšie konkretizovať. Ľudia ktorých sa to týka sa tu nájdu, či už v dobrom alebo v zlom význame.

(Opäť česť výnimkám)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?